20 Bieg Fiata w Bielsku-Białej

Już 27 maja w Bielsku-Białej odbędzie się jubileuszowy, 20-ty  Bieg Fiata. Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem i z roku na rok uczestników przybywa. Ilu ich będzie w tym roku? Czy przekroczona zostanie liczby 1000-ca biegaczy?

Trasa biegu głównego na dystansie 10 km przebiega przez stolicę Podbeskidzia, jej głównymi ulicami. Na trasie do tej pory gościli biegacze z 17 krajów (Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Szwecji, Anglii, USA, Kenii, Mołdawii, Etiopii, Węgier, Francji, Litwy oraz Irlandii). Wielu uczestniczących w biegu zawodników startowało w najważniejszych imprezach światowych, w tym w Igrzyskach Olimpijskich.

Z racji faktu, że mieszkam w Bielsku-Białej nie wyobrażam sobie nie uczestniczyć w tym biegowym wydarzeniu. Trasa dobrze znana, wiem co mnie czeka na każdym kilometrze. Tylko nie wiem co jest lepsze – znajomość trasy czy jej brak? Czy w czarnym, odległym zakamarku psychiki nie odłoży się jakiś szczegół? Czy nie zacznie pulsować jak czerwone światło? Nie wiem, ale się dowiem w najbliższą niedzielę :)

Aby nie biegać jak jakiś paralityk – bez sensu, bez ambicji, bez adrenaliny – postawiłem sobie zacny cel – przebiec w czasie poniżej 50 minut. W tym roku jeszcze mi się nie udało zejść poniżej 50tki.Drugi cel to oczywiście dobra zabawa i radość z samego biegania.

Do zobaczenia w niedzielę w Bielsku-Białej… uważajcie główna ulica miasta będzie zablokowana :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>