XIV Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego – no to się zapisałem…

„17 marca 2013 r. odbędzie się XIV Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Jednak już teraz można zgłosić swój udział.

Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego miłośnikom biegania i nie tylko, przedstawiać nie trzeba. Wystarczy popatrzeć na lata wstecz. Chętnych do wzięcia w nim udziału nigdy nie brakowało. W Żywcu biegają zawodnicy z kilkunastu krajów, a ich liczba z roku na rok stale rośnie.
Trasa półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego. Start i meta biegu usytuowana jest na żywieckim Rynku.

– Wszystkich miłośników biegania serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIV Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego, który odbędzie się 17 marca 2013 r. Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody (znacznie zwiększone nagrody finansowe dla zwycięzców, więcej klasyfikacji, premia półmetka, bogaty pakiet startowy itd.) – zachęca Mirosław Dziergas, dyrektor biegu.

Półmaraton rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50-tka, którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz półmaratonu odbędą się także Bieg na Żar (29 czerwca), Bieg na 10 km w Jeleśni (13 lipca), Bieg na szczyt Pilska (14 lipca) oraz Bieg na szczyt Rysianki (8 września), gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50-tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów. „

Do tej pory nie miałem okazji biegać w Żywcu. Będzie to taki mały test pokazujący jak dobrze przepracowałem okres zimowy. Będzie to mój trzeci półmaraton, kolejny punkt na drodze do maratonu….

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>